„Krawal” Krakowska Wytwórnia Lalek Sp. z o.o. w Krakowie funkcjonuje na polskim rynku zabawek dla dzieci od 1948 r.
W momencie założenia posiadała spółdzielczą formę organizacyjno-prawną, a w okresie ponad 60-ciu lat swojej chlubnej historii szereg nazw stosownych do czasu i rodzaju wykonywanej produkcji. Profil ten cechujący się od samego początku dominacją branży przetwórstwa tworzyw sztucznych ulegał stopniowej specjalizacji w kierunku wytwarzania lalek dla dzieci. Wyrazistość tego profilu zaznacza się szczególnie w latach 1963-1965, tj. w momencie ﷯opanowania i wdrożenia do produkcji technologii przetwórstwa miękkiego PCV. Od tego czasu Wytwórnia stała się znaczącym, a później zaś jednym z największych producentów lalek dla dzieci w Polsce. Wówczas też zaczyna notować swoje największe sukcesy na rynku zabawek wyrażające się kilkudziesięcioma medalami i wyróżnieniami na znaczących imprezach handlowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym (ostatni złoty medal na Targach Międzynarodowych w Poznaniu w 1994 r.).﷯
Dzisiaj „KRAWAL” Krakowska Wytwórnia Lalek spółka z o. o. w Krakowie jest jedynym, ostatnim krajowym producentem lalek dla dzieci w Polsce. Technologia wytwarzania obejmuje całe spektrum elementów z tworzyw sztucznych (PE, PS, PP, PCV)tkanin, waty itp. Produkowane wyroby zgodnie z obowiązującą Dyrektywą 2009/48/WE Unii Europejskiej dotyczącą bezpieczeństwa zabawek posiadają właściwe atesty i oznaczenie zgodności CE.
Wieloletnia tradycja i doświadczenie w produkcji lalek dla dzieci sprawia, że są one wykonywane w najnowocześniejszej technologii uwzględniającej światowe trendy w tej dziedzinie zabawkarstwa i przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych na świecie bezpiecznych dla dzieci surowców i materiałów.
Spółka „Krawal” produkuje około 70 asortymentów lalek o wielkości od 11 do 70 cm na 25 modelach w różnych kombinacjach elementów składowych i wyposażenia. Wykonane w całości z uszlachetnionego ekstraktem zapachowym miękkiego PCV lub w wersji brzuszka wypełnionego watą - są miłe w dotyku, pachnące, a przez to lubiane, noszone i przytulane przez swoje małe opiekunki. Dodatkowo lalki wyposażone są w aparaty głosowe, pozytywki z popularnymi znanymi dzieciom melodiami, smoczki, ruchome oczy itp.
W naszej ofercie posiadamy także szeroką gamę ubranek dla lalek, nosidełek itp. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie wykonać każdą lalkę, spełniając jego oczekiwania dotyczące stroju, makijażu, fryzury i doposażenia w akcesoria.
Założona w 1948 roku nasza Wytwórnia to wieloletnia tradycja, gwarancja najwyższej jakości, zgodność z między-narodowymi i unijnymi normami i dyrektywami, a przede wszystkim uśmiech, radość i zadowolenie najmłodszych odbiorców - naszych milusińskich. Zarząd Krawal Krakowskiej Wytwórni Lalek Sp. z.o.o. w Krakowie